W piątek złotoryjscy przedsiębiorcy spotkali się w ratuszu z burmistrzem oraz zaproszonymi gośćmi w ramach lokalnej rady przedsiębiorczości Progressus.
Uczestników spotkania powitał inicjator Progressusa, burmistrz Robert Pawłowski, który przy okazji złożył życzenie noworoczne – Życzę państwu, aby nowy rok był lepszy od poprzedniego, żebyście realizowali swoje założenia i plany, aby wasze firmy się rozwijały i wszystkim nam żyło się dostatnio – mówił burmistrz.
W piątek do ratusza przyjechali goście specjalni, z których jako pierwszy głos zabrał wiceprezes Agencji Rozwoju Regionalnego Arleg S.A., oddział Legnica. – Dziękuję za zaproszenie. Pierwszy raz się z państwem spotykam i mam nadzieję, że nie ostatni – przywitał się Jacek Kiełb, po czym przedstawił najciekawsze oferty pomocy dla przedsiębiorstw. Wiceprezes zostawił do siebie kontakt, zapewniając, że nie zawsze może odebrać telefon, ale zawsze oddzwania.
Po nim głos zabrała dyrektorka Centrum Biura Zarządzania Sprzedażą Agencji Rozwoju Przemysłowego S.A. Monika Konofał przedstawiła kompleksową strategię wsparcia przedsiębiorstw i zalety finansowania w ARP.
Następnie burmistrz przedstawił inwestycje zrealizowane w roku 2023, przeniesione na rok 2024, oraz te, które na rok bieżący zostały zaplanowane.
Do największych inwestycji zrealizowanych w Złotoryi w roku ubiegłym należą: budowa dróg gminnych ulic Łąkowej i Granitowej (niemal 3,5 mln zł). Z kolei najdroższym przedsięwzięciem rozpoczętym w roku 2023 jest budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (ponad 10,5 mln zł). Na kolejnych miejscach plasują się: budowa dróg gminnych w rejonie ulic Jerzmanickiej i Polnej (ok. 7,5 mln zł) oraz rewitalizacja obszarów miejskich – zagospodarowanie podwórek (ok. 7,5 mln zł).
Jeśli chodzi o inwestycje na rok 2024, to na pierwszym miejscu znajduje się wspomniana wcześniej budowa PSZOK-a, na drugim przebudowa skrzyżowania ulic Henryka Sienkiewicza, Bolesława Krzywoustego, Stanisława Staszica, Marii Konopnickiej, w celu udrożnienia dojazdu do złotoryjskiej podstrefy LSSE (ponad 9 mln zł).
Na zakończenie części oficjalnej zastępca burmistrza Paweł Kulig opowiedział m.in. o trwających i planowanych inwestycjach miejskich na rok bieżący.
Następnie uczestnicy spotkania udali się na poczęstunek i kuluarowe rozmowy.
Progressus to grupa nieformalna i otwarta, która z założenia ma być platformą, dzięki której ludzie reprezentujący różne działalności gospodarcze, skupieni wokół szeroko pojmowanego biznesu będą mogli się spotkać i porozmawiać o kierunkach rozwoju naszego miasta.