Podczas zorganizowanych przez fundację ANIMUS 9. Mistrzostw Polski w Płukaniu Złota Osób z Niepełnosprawnością został pobity rekord ilości zawodników, których było 187.
Do Skansenu Górniczo-Hutniczego w Leszczynie przybyli autokarami goście m.in. z Głogowa, Bolesławca, Chojnowa, Świdnicy, Świebodzic, Żmigrodu, Jeleniej Góry i oczywiście Złotoryi.
Patronat honorowy nad zawodami objął wójt Jan Tymczyszyn. Współorganizatorem mistrzostw było Centrum Kultury i Biblioteka Gminy Złotoryja w Rokitnicy z dyrektorem Jarosławem Szapowałem na czele.
Fantastyczny klimat i dobrą zabawę podczas płukania złota zapewniło Stowarzyszenie Historyczno-Eksploracyjne Księstwa Legnickiego z prezesem Mariuszem Majchrzakiem.
– Ogromne podziękowania kierujemy do głównego sędziego mistrzostw Łukasza Pawlaczyka, za przeprowadzenie płukania złota na najwyższym poziomie – mówią organizatorzy.
W tym roku uczestnicy mistrzostw chętnie korzystali z bogatej oferty przygotowanej przez Fundację ANIMUS (m.in. z fotobudki, warsztatów z łapaczy snów, młynopiekarni, wyścigu taczek, czerpania papieru czy strzelania z bezpiecznych kusz).
Same zawody były podzielone na dwie kategorie: osoba z niepełnosprawnością z opiekunem oraz osoba z niepełnosprawnością bez opiekuna.
Lista zwycięzców:
- z opiekunem (kolejno): Urszula Kędzierska, Roksana Czarnecka, Andrzej Kontor,
- bez opiekuna (kolejno): Daria Pruchniewska, Katarzyna Chojnacka, Wioletta Medyńska.
Każdy zawodnik, oprócz wypłukanego złota, które mógł zabrać do domu, dostał pamiątkowy medal.
Na uczestników czekał także słodki poczęstunek z Cukierni Ciacholandia w Złotoryi oraz ciepły posiłek.
– Mistrzostwa w tym roku dały nam wszystkim ogromną radość, bardzo się zintegrowaliśmy, a uczestnicy już zapowiadają, że będą z nami znów za rok. Cieszymy się, że tak dobrze czuliście się z nami podczas organizowanych przez nas mistrzostw. Staramy się, aby były one zorganizowane na najwyższym poziomie, w atmosferze życzliwości i wzajemnej pomocy. Dziękujemy za pomoc medyczną Jednostce Poszukiwawczo-Ratowniczej BARYT ze Stanisławowa z panem komendantem Janem Kuskiem na czele. Dziękujemy naszym ceniącym dobro darczyńcom i naszym oddanym i energicznym wolontariuszom ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Złotoryi oraz Zosi Kościuk, Edycie Dobosz, Mikołajowi Doboszowi i Jakubowi Skrobiszowi – mówi Łucja Marchaj-Miller, prezeska Fundacji ANIMUS.
Filtry