Złotoryjski Ośrodek Kultury i Rekreacji oraz Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy zapraszają na spektakl online „Wierna wataha”.
Spektakl odbędzie się 30 listopada o godz. 18. Stu miłośników teatru może otrzymać mailowy bezpłatny bilet z linkiem. Zainteresowane osoby są proszone o kontakt na adres ZOKiR: (zok@bbk.pl, z dopiskiem „Bilet-Wierna wataha”) lub kontakt telefoniczny (76 87 83 374, w godz. 8.30-14.30).
Spektakl zgłoszony został do programu „Teatr Polska”, który jest organizowany od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego i finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Spektakl, wyreżyserowany przez Pawła Wolaka i Katarzynę Dworak, opowiada o bogobojnych, żyjących w poczuciu bezpieczeństwa, oddalenia od zawirowań politycznych reszty świata, od wszelkich wojen i niepokojów mieszkańcach małego miasteczka. Ceną za ten komfort jest, składana co pokolenie, niezwykła ofiara. Przez wiele lat nikt się przeciwko niej nie buntuje, wszyscy rozumieją wagę wspólnej sprawy, zgadzają się na życie podporządkowane potrzebom wiary i Kościoła. Ale w końcu w miasteczku rodzi się ktoś, kto chce żyć zupełnie inaczej.
Reżyseria: Paweł Wolak i Katarzyna Dworak (PiK), scenografia: Piotr Tetlak, kostiumy: Natalia Rejszel, grafika i animacje: Justyna Sokołowska, muzyka: Jacek Hałas, współpraca Albert Pyśk, choreografia: Jakub Lewandowski.
Obsada: Grzegorz Wojdon, Katarzyna Dworak, Adrianna Jendroszek, Magda Drab, Aleksandra Listwan, Magda Biegańska, Rafał Cieluch, Bogdan Grzeszczak, Mateusz Krzyk, Paweł Palcat, Albert Pyśk, Paweł Wolak, inspicjent/sufler: Jolanta Naczyńska.
Recenzje spektaklu:
Jolanta Kowalska – „Ludzie i wilki”
Kamila Łapicka – „Wataha kontra człowiek”
Agata Wlazło – „Człowiek człowiekowi wolfem”
Łukasz Drewniak – „Po wojnie”
O programie „Teatr Polska”.
Celem programu jest ułatwianie dostępu do najlepszych spektakli teatralnych polskich teatrów mieszkańcom miejscowości, w których nie działa teatr instytucjonalny. Popularyzuje on sztukę teatralną oraz działa na rzecz niwelowania barier ekonomicznych w dostępie do teatru, szczególnie w miejscowościach oddalonych od dużych ośrodków teatralnych.
Kwalifikacja spektakli zgłoszonych do programu przeprowadzana jest w dwóch etapach. Pierwszy etap polega na uzyskaniu rekomendacji od komisji artystycznej, a drugi na ocenie projektów objazdów wybranych spektakli przez komitet organizacyjny na podstawie ich wiarygodności organizacyjnej i finansowej.
Filtry