Dolnośląscy policjanci przeprowadzili na terenie województwa działania pod nazwą „Elektryczny rower i hulajnoga”.
Dynamiczny wzrost liczby osób korzystających z tych pojazdów wiąże się ze zwiększeniem zagrożeń dla nich samych. Świadczy o tym m.in. wypadek, o którym pisaliśmy TUTAJ.
Podczas akcji policjanci przyjrzeli się zachowaniom kierujących rowerami, w tym również elektrycznymi, hulajnogami elektrycznymi, a także urządzeniami transportu osobistego.
Efekt całodniowych działań na Dolnym Śląsku to ponad 700 kontroli i niemal 500 wykroczeń.
Głównym celem prowadzonych przez dolnośląskich policjantów działań było podniesienie poziomu bezpieczeństwa wśród kierujących hulajnogami elektrycznymi, urządzeniami transportu osobistego oraz rowerzystów.
Funkcjonariusze prowadzili akcję tam, gdzie występuje najwięcej zagrożeń dla tych kategorii uczestników ruchu drogowego i gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych z ich udziałem.
Pod szczególnym nadzorem mundurowych znajdowały się okolice przejść dla pieszych oraz przejazdów rowerowych.
Policjanci zwracali uwagę także na ruch odbywający się na chodnikach i ścieżkach rowerowych oraz czy osoby, które nie ukończył 16. roku życia, stosują się do obowiązku jazdy w kaskach ochronnych.
Wyniki przeprowadzonych przez dolnośląskich policjantów działań pokazują, że nadal wielu użytkowników hulajnóg elektrycznych i rowerów nie respektuje obowiązujących przepisów.
źródło i fot. sekcja prasowa KWP we Wrocławiu















Filtry