Stowarzyszenie ,,Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie" ogłosiło wczoraj pierwsze w ramach interwencji I.13.1 LEADER/ Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność PS WPR 2023-2027 – komponentu Wdrażanie LSR nabory w zakresie: ochrona dziedzictwa kulturowego lub przyrodniczego polskiej wsi, poprawa dostępu do małej infrastruktury publicznej oraz kształtowanie świadomości obywatelskiej.
Oznacza to, że po zalogowaniu się do systemu można przygotowywać już wnioski, natomiast ich wysyłanie będzie możliwe dopiero w terminie od 11 do 30 kwietnia 2025 r.
Na nowej stronie internetowej LGD w zakładce nabory/ogłoszenia rozpisane są kolejno wszystkie konkursy:
- nabór nr 1/2025/ODK/P.1.1 na operacje w zakresie: ochrona dziedzictwa kulturowego lub przyrodniczego polskiej wsi – dziedzictwo kulturowe;
- nabór nr 3/2025/MIT/P.1.2 na operacje w zakresie: poprawa dostępu do małej infrastruktury publicznej – infrastruktury turystycznej;
- nabór nr 4/2025/OW/P.2.1 na operacje w zakresie: kształtowanie świadomości obywatelskiej – inicjatywa szkoleniowa/integracyjna na rzecz branży turystycznej;
- nabór nr 5/2025/OW/P.3.2 na operacje w zakresie: kształtowanie świadomości obywatelskiej – inicjatywa edukacyjna wspierająca liderów lokalnych.
Znajdują się tam też wszystkie regulaminy, lokalne kryteria wyboru, wykazy załączników oraz instrukcje logowania się do systemu IT.
Po raz pierwszy aplikowanie w naborach, a także późniejsza wymiana korespondencji, wykonywanie innych czynności dotyczących postępowania oraz zawieranie umów o przyznaniu pomocy odbywa się za pomocą systemu IT.
Platforma to wielkie wyzwanie nie tyko dla wnioskodawców, ale również dla samych pracowników biura LGD. Wszyscy będą to robić po raz pierwszy.
Złożenie wniosku o przyznanie pomocy i o płatność za pomocą systemu IT następuje po uwierzytelnieniu w systemie wnioskodawcy lub beneficjenta, a w przypadku gdy wniosek jest składany przez podmiot niebędący osobą fizyczną – po uwierzytelnieniu osób uprawnionych/upoważnionych do reprezentacji.
Aby uwierzytelnienie było możliwe, potencjalny wnioskodawca musi posiadać nr EP (ewidencja producentów), a to uzyskuje w powiatowym oddziale ARiMR (stacjonarnie, za pośrednictwem poczty tradycyjnej oraz EPUAP.
Złożenie wniosku nie wymaga podpisu elektronicznego, ale uwierzytelnienia w systemie PUE ARIMR.
Przypominamy, że korzystanie ze spotkań konsultacyjno-doradczych lub/i doradztwa indywidualnego pozwala na zapoznanie się wnioskodawcy z procedurami dotyczącymi pozyskania środków finansowych z PS WPR oraz prawidłowe sporządzenie dokumentacji aplikacyjnej niezbędnej do pozyskania wsparcia finansowego.
Premiowane więc będą, w ocenie pod względem lokalnych kryteriów wyboru, podmioty korzystające z doradztwa oferowanego przez biuro LGD lub uczestniczące w proponowanym szkoleniu.
W związku z tym zapraszamy na spotkanie informacyjno-szkoleniowe, które odbędzie się w piątek (28 marca) od godz. 10 w Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej w Dobkowie.
Zaświadczenia potwierdzające uczestnictwo w spotkaniu i doradztwie będą wydawane tym, którzy są upoważnieni do reprezentowania danej osoby prawnej lub przedstawią odpowiednie pełnomocnictwo.
Swój udział należy zgłosić telefonicznie pod nr tel. 76 872 87 18, 609 538 810 lub na e-mail: lgd.kaczawskie@gmail.com.
Filtry